Річний звіт
Звіт директора Комунального закладу «Богодухівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 3 «Веселка» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області» за 2023 – 2024 навчальний рік Вікторії Тризни
Освітній процес 2023-2024 навчального року у КЗ "Богодухівський ЗДО № 3"Веселка" проходив в умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, що внесло корективи в освітянське життя, та на жаль призвело до вимушеного переривання навчального року, однак колектив закладу в умовах воєнного стану спрямовував свою діяльність на розв’язання першочергових завдань та організовував роботу в цьому навчальному році згідно тимчасових рекомендацій організації освітнього процесу під час воєнного стану.
У стані війни діти дошкільного віку належать до найуразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах.
В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Сьогодення внесло корективи в освітянське життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного наразі надзвичайно важлива.
Тепер, керуючись Положенням про порядок звітування директора ЗДО перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування дошкільного закладу, пропоную вам оцінити мою діяльність як директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Метою даного звіту є: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
Завданням даного звіту, як засобу інформування громадськості є: 1.Підвишити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом освіти.
2. Задовольнити інформаційну потребу усіх груп користувачів зокрема батьків, педагогів, ЗМІ та органи влади;
3.Розширення обізнаності громадськості про прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Загальні відомості про навчальний заклад:
Засновником дошкільного закладу є Богодухівська міська рада, органом управління є – Управління освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради.
Знаходиться за адресою:
м. Богодухів, Харківської обл., вул. Покровська,15.
Заклад має 3 групи із загальною кількістю дітей - 75.
Педагогічний колектив стабільний та має творчий потенціал, постійно працює над удосконаленням своєї фахової майстерності, у складі педагогічного колективу 6 осіб .
Організація освітньої діяльності в закладі освіти в 2023-2024 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників»,
КЗ «Богодухівський ЗДО №3 «Веселка» керується у своїй роботі новим Базовим компонентом дошкільної освіти ( прийнятим у січні 2021року), Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», програмою «Впевнений старт», використовує авторську програму М. Ефименка «Казкова фізкультура», спадщину В. Сухомлинського, методику ТРВЗ. Також вихователі використовують у своїй роботі: «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. – Піроженко Т. О.,Хартман О. Ю.);
У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2023 – 2024 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до флешмобів, майстер-класів, конкурсів.
Основними завданнями освітньо-виховної роботи в закладі були:
- Продовжувати роботу над науково-методичною темою «Формування інноваційної культури педагога як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних освітніх ініціатив, творчого та гармонійного розвитку особистості дошкільника» та реалізацію пріоритетних завдань:
- Розвивати звукову культуру мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор; оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення за допомогою інноваційних методів навчання;
- Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально –духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.
- Розвивати пізнавальний інтерес дітей дошкільного віку засобами ігрових освітніх технологій; формувати пізнавальний інтерес під час дослідницько-пошукової діяльності;
- Формувати в дітей базові лідерські якості за допомогою ігор-стратегій, навчати старших дошкільників самостійно приймати рішення.
Методична робота
Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань міста, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій., приймали участь у онлайн-конференціях, вебінарах, фестивалях, конкурсах. Форми роботи в зв’язку з воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM).
Педагогічні ради:
1. « Завдання педагогічного колективу на 2023/2024 н.р.»
2.»Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни»
3. «Роль ігор-стратегій у розвитку лідерського потенціалу дошкільників»
4. Про підсумки роботи ЗДО в 2023/2024 н.р.
Виконання завдань правового виховання, визначеного новою редакцією Базового компоненту дошкільної освіти реалізується як в повсякденному житті з дітьми в усіх вікових групах, так і на заняттях. Особливу увагу упродовж тижня правової освіти «Кожна дитина – маленька людина» було акцентовано педагогами на просвітницьку роботу з батьками.
В полі зору вихователів дошкільного навчального закладу уже упродовж кількох років вирішення проблем національно-патріотичного виховання. Виховання юних громадян нашої країни в дошкільному закладі здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, етнопедагогіки, культури, традицій та історії українського народу. Також значну увагу приділяли виконанню Закону України «Про засади державної мовної політики» та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. Вся ділова документація в ЗДО велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Педагоги мають достатній рівень володіння державною мовою.
Упродовж поточного навчального року проводилась цілеспрямована робота по моделюванню, виявленню і впроваджені перспективного педагогічного досвіду.
В усіх вікових групах зібраний та систематизований матеріал з питань формування здорового способу життя дітей та їх батьків . Вихователі проводили онлайн-консультації для батьків та викладали в вайбері цікавий матеріал на тему ЗСЖ.
В минулому 2022/2023 н.р. освітній процес носив науково-методичний та пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, директора.
Для підвищення рівня роботи методичної служби у 2023/2024 навчальному році необхідно:
1. Створити умови для дистанційної роботи педагогів, у зв'язку з воєнним станом, проводити консультації по використанню сучасних гаджетів для роботи онлайн та по використанню соцмереж.
2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.
3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.
Організація та результативність освітнього процесу
Педагоги провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини що до власної безпеки.
Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи
Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом протягом навчального року працювали над виконанням угоди з охорони праці з метою організації безпечних умов життєдіяльності працівників ЗДО. У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані.
Адміністрація закладу разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Всі приміщення закладу мають естетичний вигляд. Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. В групі оформлені національні куточки, куточки природи, книги, дитячої творчості, які надають приміщенням колоритності та барвистості. Цікаві та змістовні куточки для батьків.
Системи водопостачання, та опалення централізовані в робочому стані. Територія закладу огороджена, обладнано ігровий майданчик. Проведено озеленення закладу. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.
Таким чином утримання та влаштування будівлі на території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячого дошкільного закладу. Технічний стан будівлі задовільний. Територія закладу має естетичний вигляд повністю озеленена та огороджена.
Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення:
- облаштування найпростішого укриття;
- ремонт асфальтного покриття на території закладу;
-потребує капітального ремонту система водовідведення і каналізації;
Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та припинення освітнього процесу, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо - вихованої роботі, зміцненні матеріально - технічної бази закладу, участь колективу в конференціях, вебінарах, семінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО № 3 «Веселка», про успішну роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців. Це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти (ясла- садок) №3 «Веселка» Богодухівської міської ради - є сучасним, європейським дитячим садком, який має власний імідж.
Велика подяка міській владі, міському голові, управлінню освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради, які сприяють та допомагають нам у створення затишку та комфортних умов для дітей в групах.
Від імені всього нашого колективу хочу подякувати батькам, які небайдужі до життя нашого дитячого садка та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах, щодо його покращення, а також хочу завірити, що й надалі в закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.
Освітній процес 2023-2024 навчального року у КЗ "Богодухівський ЗДО № 3"Веселка" проходив в умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, що внесло корективи в освітянське життя, та на жаль призвело до вимушеного переривання навчального року, однак колектив закладу в умовах воєнного стану спрямовував свою діяльність на розв’язання першочергових завдань та організовував роботу в цьому навчальному році згідно тимчасових рекомендацій організації освітнього процесу під час воєнного стану.
У стані війни діти дошкільного віку належать до найуразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах.
В умовах воєнного стану зазнала змін й організація роботи з кадрами, зокрема підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Сьогодення внесло корективи в освітянське життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Робота кожного наразі надзвичайно важлива.
Тепер, керуючись Положенням про порядок звітування директора ЗДО перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування дошкільного закладу, пропоную вам оцінити мою діяльність як директора на посаді протягом 2023-2024 навчального року.
Метою даного звіту є: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації.
Завданням даного звіту, як засобу інформування громадськості є: 1.Підвишити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом освіти.
2. Задовольнити інформаційну потребу усіх груп користувачів зокрема батьків, педагогів, ЗМІ та органи влади;
3.Розширення обізнаності громадськості про прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.
Загальні відомості про навчальний заклад:
Засновником дошкільного закладу є Богодухівська міська рада, органом управління є – Управління освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради.
Знаходиться за адресою:
м. Богодухів, Харківської обл., вул. Покровська,15.
Заклад має 3 групи із загальною кількістю дітей - 75.
Педагогічний колектив стабільний та має творчий потенціал, постійно працює над удосконаленням своєї фахової майстерності, у складі педагогічного колективу 6 осіб .
Організація освітньої діяльності в закладі освіти в 2023-2024 навчальному році здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положення Національної доктрини розвитку освіти, Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, чинних комплексних програмам, Концепції національно-патріотичного виховання, Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», листом МОН № 1/6887-22 від 22.06.2022 «Щодо збереження мережі закладів дошкільної освіти та захисту прав їх працівників»,
КЗ «Богодухівський ЗДО №3 «Веселка» керується у своїй роботі новим Базовим компонентом дошкільної освіти ( прийнятим у січні 2021року), Освітньою програмою для дітей від двох до семи років «Дитина», програмою «Впевнений старт», використовує авторську програму М. Ефименка «Казкова фізкультура», спадщину В. Сухомлинського, методику ТРВЗ. Також вихователі використовують у своїй роботі: «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; «Вчимося жити разом», програма з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років (авт. – Піроженко Т. О.,Хартман О. Ю.);
У зв’язку з військовою агресією рф проти України, з метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу, виконання освітньої програми за 2023 – 2024 навчальний рік, освітній процес з дітьми дошкільного віку був організований в дистанційному форматі та у формі консультацій для батьків в онлайн-режимі, використовуючи платформи Zoom, VIBER тощо. Вихованці та їх батьки постійно долучалися до флешмобів, майстер-класів, конкурсів.
Основними завданнями освітньо-виховної роботи в закладі були:
- Продовжувати роботу над науково-методичною темою «Формування інноваційної культури педагога як важливого чинника забезпечення якісної освіти, реалізації державних освітніх ініціатив, творчого та гармонійного розвитку особистості дошкільника» та реалізацію пріоритетних завдань:
- Розвивати звукову культуру мовлення дітей раннього та молодшого дошкільного віку за допомогою дидактичних ігор; оптимізувати роботу з розвитку зв’язного мовлення за допомогою інноваційних методів навчання;
- Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально –духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.
- Розвивати пізнавальний інтерес дітей дошкільного віку засобами ігрових освітніх технологій; формувати пізнавальний інтерес під час дослідницько-пошукової діяльності;
- Формувати в дітей базові лідерські якості за допомогою ігор-стратегій, навчати старших дошкільників самостійно приймати рішення.
Методична робота
Протягом навчального року всі педагоги ЗДО постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань міста, педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій., приймали участь у онлайн-конференціях, вебінарах, фестивалях, конкурсах. Форми роботи в зв’язку з воєнним станом переважно відбувалися в режимі онлайн (платформа ZOOM).
Педагогічні ради:
1. « Завдання педагогічного колективу на 2023/2024 н.р.»
2.»Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни»
3. «Роль ігор-стратегій у розвитку лідерського потенціалу дошкільників»
4. Про підсумки роботи ЗДО в 2023/2024 н.р.
Виконання завдань правового виховання, визначеного новою редакцією Базового компоненту дошкільної освіти реалізується як в повсякденному житті з дітьми в усіх вікових групах, так і на заняттях. Особливу увагу упродовж тижня правової освіти «Кожна дитина – маленька людина» було акцентовано педагогами на просвітницьку роботу з батьками.
В полі зору вихователів дошкільного навчального закладу уже упродовж кількох років вирішення проблем національно-патріотичного виховання. Виховання юних громадян нашої країни в дошкільному закладі здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, етнопедагогіки, культури, традицій та історії українського народу. Також значну увагу приділяли виконанню Закону України «Про засади державної мовної політики» та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. Вся ділова документація в ЗДО велась державною мовою з дотриманням нормативних вимог. Педагоги мають достатній рівень володіння державною мовою.
Упродовж поточного навчального року проводилась цілеспрямована робота по моделюванню, виявленню і впроваджені перспективного педагогічного досвіду.
В усіх вікових групах зібраний та систематизований матеріал з питань формування здорового способу життя дітей та їх батьків . Вихователі проводили онлайн-консультації для батьків та викладали в вайбері цікавий матеріал на тему ЗСЖ.
В минулому 2022/2023 н.р. освітній процес носив науково-методичний та пошуковий характер. Відповідно до нормативних вимог велась вся ділова документація вихователів, директора.
Для підвищення рівня роботи методичної служби у 2023/2024 навчальному році необхідно:
1. Створити умови для дистанційної роботи педагогів, у зв'язку з воєнним станом, проводити консультації по використанню сучасних гаджетів для роботи онлайн та по використанню соцмереж.
2. Активізувати педагогів до роботи над індивідуальною науково-методичною темою з метою підвищення рівня їх професійної компетентності.
3. Спланувати заходи, що забезпечать активну участь у підготовці та проведенні методичних заходів.
Організація та результативність освітнього процесу
Педагоги провели велику онлайн-просвітницьку роботу з батьками з формування активної позиції дитини що до власної безпеки.
Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи
Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом протягом навчального року працювали над виконанням угоди з охорони праці з метою організації безпечних умов життєдіяльності працівників ЗДО. У закладі в наявності вся нормативна база з питань охорони праці та пожежної безпеки. Необхідна ділова документація ведеться відповідно до вимог «Положення про навчання та інструктаж з охорони праці», все обладнання справне, знаходиться в задовільному стані.
Адміністрація закладу разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Всі приміщення закладу мають естетичний вигляд. Адміністрація приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. В групі оформлені національні куточки, куточки природи, книги, дитячої творчості, які надають приміщенням колоритності та барвистості. Цікаві та змістовні куточки для батьків.
Системи водопостачання, та опалення централізовані в робочому стані. Територія закладу огороджена, обладнано ігровий майданчик. Проведено озеленення закладу. Подвір'я завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються вихователями та обслуговуючим персоналом. Своєчасно обрізуються дерева, кущі, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах.
Таким чином утримання та влаштування будівлі на території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячого дошкільного закладу. Технічний стан будівлі задовільний. Територія закладу має естетичний вигляд повністю озеленена та огороджена.
Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення:
- облаштування найпростішого укриття;
- ремонт асфальтного покриття на території закладу;
-потребує капітального ремонту система водовідведення і каналізації;
Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні та припинення освітнього процесу, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо - вихованої роботі, зміцненні матеріально - технічної бази закладу, участь колективу в конференціях, вебінарах, семінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО № 3 «Веселка», про успішну роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців. Це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти (ясла- садок) №3 «Веселка» Богодухівської міської ради - є сучасним, європейським дитячим садком, який має власний імідж.
Велика подяка міській владі, міському голові, управлінню освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради, які сприяють та допомагають нам у створення затишку та комфортних умов для дітей в групах.
Від імені всього нашого колективу хочу подякувати батькам, які небайдужі до життя нашого дитячого садка та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах, щодо його покращення, а також хочу завірити, що й надалі в закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.