КЗ "Богодухівський ЗДО №3 "Веселка"
м. Богодухів, Харківська обл.

Річний звіт

ЗВІТ

директора  Комунального закладу «Богодухівський  заклад дошкільної освіти(ясла-садок) №3 «Веселка»

Богодухівської міської ради Харківської області»  Тризни Вікторії за підсумками   2022-2023 навчального року

 

            Сьогодення склалось так, що наразі наша країна переживає дуже складні часи, а освітній процес 2021-2022 навчального року   в тому числі і у  КЗ "Богодухівський  ЗДО № 3"Веселка" проходив в умовах епідемії  COVID-19, а з 24.02.2022 в умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, що внесло корективи в освітянське життя, та на жаль призвело до вимушеного переривання навчального року, однак колектив закладу в умовах воєнного стану   спрямовував свою діяльність на розв’язання першочергових завдань та організовував роботу в цьому навчальному році згідно тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у ЗДО на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, та методичних рекомендацій організації освітнього процесу під час воєнного стану.

          На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 року № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед колективом та громадськістю, щорічно проводиться звітування керівників навчальних закладів.

            Таким чином на Ваш розсуд представляю даний звіт про підсумки роботи колективу  нашого закладу дошкільної освіти за навчальний рік.

Мета звітування: подальше твердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Юридична адреса закладу: 62103,Харківська область, Богодухівський район,   м, Богодухів, вул.Покровська,буд.15

Контакти:     ел.адреса:   bogdnz3@ukr

Мова навчання : українська

        В 2022-2023 навчальному році в закладі функціонувало 3 різновікових групи. Заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем

 з 7:00 до 17:30 .

Групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.

          Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, зокрема: Конституції України, Законів України «Про освіту» , «Про дошкільну освіту» , Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України   від   12.03.2003   № 305   (із змінами). Базового компоненту дошкільної освіти України , Закону України «Про охорону праці», Кодексу цивільного захисту України, Закону України « Про мови», Закону України «Про відпустки», «Про дорожній рух», Закону України «Про цивільну оборону», Кодексу про працю, освітньої програми «Дитина», а також відповідно власного Статуту і річного плану роботи.

Статут КЗ «Богодухівський  ЗДО №3 «Веселка» відповідає Положенню про дошкільний навчальний заклад та чинному законодавству. Складений відповідно до вимог, враховує всі сфери діяльності закладу.

        Впродовж 2022-2023 н.р. група комплектувалася за віковими ознаками, і з урахуванням побажань батьків.   

Відрахування дітей із ЗДО, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснювалося відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад. Середньорічне відвідування вихованців не виходить за межі граничної наповнюваності груп.

Всього в закладі виховується 80 дошкільнят. 50 дітей – раннього та середнього віку та 30 дітей – старшого дошкільного віку.

Виходячи з аналізу освітньої і методичної роботи, наш заклад працював над такими завданнями:

  • збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров`я дітей дошкільного віку;
  • формування патріотичного світогляду дошкільнят на основі етнічного, територіального та державницького патріотизму.

              Впродовж 2022-2023 навчального року педагогічний колектив ЗДО «Веселка» працював за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Дитина». Для ефективного вирішення проблем навчання та виховання дітей педагоги перебували у постійному творчому пошуку, експериментували та впроваджували сучасні перспективні методики.

Вся методична робота підпорядкована річному плану роботи.

                    Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, перспективного педагогічного досвіду.

                     Систематично забезпечувалась участь педагогічних працівників у методичних заходах для педагогів закладів дошкільної освіти громади згідно з планом Управлінням освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради.

                  Під час проведення різних форм роботи з дітьми педагоги використовують презентації та відеоролики, зокрема  під час занять.  Дана робота дає змогу взаємодіяти та передавати інформаційний матеріал швидше, підвищувати динаміку занять та ефективність сприйняття матеріалу за рахунок більшої кількості ілюстрованих матеріалів, що сприяє ефективному засвоєнню знань.

                   Одним з головних завдань функціонування закладу дошкільної освіти є взаємодія з сім’єю. Розуміючи вплив родини на виховання дітей, педагоги нашого закладу активно співпрацювали з батьками, вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Щодо удосконалення і модернізації роботи з родинами, педагоги працювали над формуванням свідомості батьків щодо підвищення фізичної та розумової працездатності дітей, навчання дошкільнят жити у злагоді з довкіллям та з собою. Разом з батьками педагоги закладу навчались будувати стратегію розв’язання конфліктів, допомагати дитині уникати конфліктних ситуацій. З цією метою проводилися різноманітні форми роботи, зокрема: консультації, батьківські збори, свята та розваги, конкурси тощо. Організовані інноваційні форми роботи з батьками  сприяли підвищенню їх педагогічної компетентності, допомогли позитивно впливати на якість виховання і розвитку дошкільнят.

        З метою залучення родин до участі в освітньому процесі закладу дошкільної освіти, обладнаний інформаційний куточок для батьків, в якому розміщено інформацію про життя і діяльність дітей в закладі. . Налагоджена робота батьківського комітету групи. Батьки спільно з адміністрацією обговорюють проблеми розвитку закладу дошкільної освіти та приймають рішення щодо посильної допомоги закладу, активно працюють над поновленням та поповненням групового осередку сучасними іграшками та дидактичними матеріалами для розвитку дітей .

          Однак, потребують покращення та удосконалення питання щодо пропаганди дошкільної освіти в соціумі, індивідуальний підхід до роботи з окремими  сім’ями вихованців.

                  На кінець 2022-2023 навчального року в закладі дошкільної освіти виховувалось 30 дітей старшого дошкільного віку. Вихователь   забезпечила підготовку дітей до навчання в школі на рівні сучасних вимог. Вихователь активно працювала над розвитком у дітей цілеспрямованого сприймання, формування психічних процесів, навичок навчальної діяльності, самооцінки, що має важливе значення в подальшому навчанні дітей в школі.

              Метою роботи колективу закладу дошкільної освіти є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати мети, правильно будувати своє життя. Встановлено, що наші випускники готові до подальшого навчання. Більшість з них проявляють інтерес до навчання, майже всі легко йдуть на контакт, комунікабельні, легко вступають у відносини з однолітками та дорослими людьми і вільно почувають себе в соціумі. У дітей сформована готовність до прийняття нової соціальної ролі – школяра. Діти-випускники мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, у них сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

 

         В умовах  воєнного стану в закладі було запроваджено дистанційне надання освітніх послуг.   В закладі дошкільної освіти для дистанційної роботи було налагоджено взаємодію з педагогами та батьками через засоби комунікації: Viber, Facebook, Classroom. Для онлайн-спілкування в https://classroom.google.com/u/0/w/NTQ2OTY3OTcxMDQ1/t/all?hl=ru та https://classroom.google.com/c/NTQ2OTY3OTcxMDQ1?hl=ru де розміщувались практичні поради по організації дистанційної роботи та  різноманітна інформація методичного змісту для роботи з дітьми та батьками; крім того педагоги мали можливість обмінюватися цікавими ідеями та матеріалами по роботі з дітьми. На вище вказаному посиланні можна розглянути фото і відео нашої роботи з дітьми. Для наших вихованців провели Великодні розваги, свято до дня вишиванки, випускне свято, калейдоскоп рухливих ігор. 

Таким чином, річний план за 2022-2023 навчальний рік колективом ЗДО в основному виконаний, поставлені цілі досягнуті.

 Для ефективного та якісного забезпечення освітнього процесу ЗДО в умовах дистанційної роботи, педагоги мали технічні можливості для організації дистанційного навчання, вдосконалювали свої навички у володінні інформаційно-комп’ютерними технологіями, постійно підвищували свій професійний рівень.  Крім того, педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.

За період віддаленої роботи педагоги закладу стали учасникам: онлайн-семінарів, вебінарів, тренінгів та майстер-класів і додали академічні години до міжатестаційного періоду та цікаві знання до свого професійного педагогічного досвіду.

Визначальним чинником, від якого залежить якість і кінцевий результат будь-якого закладу освіти є його кадрове забезпечення. Наш заклад забезпечений педагогічними кадрами і технічним персоналом.   

 Всього працівників в закладі дошкільної освіти – 18. З них педагогів- 6 і 12- техперсонал. Всі члени колективу чесні, добросовісні, люблять дітей, вміло виконують свої посадові обов’язки.

Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є атестація  працівників. За підсумками атестації в 2023 році педагогічним працівникам підтверджено відповідність займаній посаді.

          Важливим напрямком підвищення професійного рівня педагогів є курсова перепідготовка. В 2022-2023 навчальному році вихователі пройшли курсову перепідготовку згідно графіку.

          Адміністрацією закладу значна увага приділяється здійсненню внутрішнього контролю за якістю освітнього процесу. Найчастіше використовуються такі форми контролю, як  оперативно-оглядовий, вибірковий, тематичний, комплексний.

          В рамках контролю і керівництва освітнім процесом в 2022-2023 навчальному році здійснювались: тематичне вивчення про стан роботи з розвитку духовного потенціалу особистості дошкільників на засадах патріотизму; а також про стан роботи з використання різноманітних методів навчання у дітей в процесі вивчення математики; оперативно-оглядовий контроль за готовністю педагога до робочого дня; попереджувальний контроль за змістом і якістю перспективного і календарного планування; вибірковий контроль за дотриманням режиму дня з урахуванням вимог програми.

          Постійного контролю вимагали такі питання, як виконання інструкції з охорони життя і здоров’я дітей, організація харчування, виконання санітарного режиму, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, техніки безпеки  та охорони праці, збереження майна, зміцнення матеріальної бази та ін.

         Щорічно видається достатня кількість наказів організаційного та виробничого характеру. Прийняті накази є актуальними, узгоджені із діючими нормативно-правовими документами, є дієвими і конкретними по змісту.

Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», навчальний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя. Робота нашої установи в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, нешкідливого утримання дошкільнят, організацію догляду за дітьми, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.

Кожен працівник проявляє турботу по створенню безпечних умов для  дітей, про що свідчить відсутність випадків травмування дошкільників і персоналу.

На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в ЗДО «Веселка» розроблені та затверджені інструкції з охорони праці , інструкції по дотриманню працівниками безпеки діяльності під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.

         Поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганди здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків, вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій було досягнуто в рамках проведення Тижнів  знань  з  основ  безпеки  життєдіяльності. З дітьми було проведено цікаві змістовні заняття ,бесіди ,консультації для батьків.

        Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводилися вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі  з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструвалися у відповідних журналах за підписами інструктуючого та інструктованого, видавалися накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.

         В закладі дошкільної освіти проводиться робота з вирішення проблем соціального захисту вихованців. Своєчасно виявлялися і ставилися на облік діти  з багатодітних та малозабезпечених родин, які потребують соціального захисту.

          Заклад  дошкільної освіти є комунальним, тому матеріально-фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Питання господарської роботи є найскладнішим у роботі директора, оскільки його розв’язання потребує коштів.

Фінансово-господарська діяльність закладу здійснюється згідно з кошторисом сформованим міською радою, та Управлінням освіти, молоді та спорту де було заплановано кошти на захищені статті: харчування дітей, енергоносії, заробітна плата працівникам, і на утримання  закладу.

За рахунок бюджетних коштів у звітному році було:

  • перевірено вогнегасники;
  • забезпечено дровами та брикетами ;
  • придбано труби для ромонту водо постачання;
  • придбано канцтовари;
  • будівельні матеріали;
  • виконано роботи з вогнезахисту;
  •  придбана комп’ютерна техніка;
  • проведено капітальний ремонт східців;
  • забезпечено фарбою для паркана, ігрових  та спортивного майданчиків, вапна для бардюр.

    Базовий компонент дошкільної освіти в Україні націлює нас на забезпечення якості дошкільної освіти, а однією з умов цього забезпечення є відповідне сучасне наповнення всього освітнього середовища (меблі, посуд, ігрове і дидактичне обладнання, стан території та ін.). У цьому питанні  нам необхідна   надзвичайна підтримка наших засновників.

            Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний. Кухонне обладнання, посуд у достатній кількості.

 Силами працівників нашого закладу проведено косметичний ремонт і генеральне прибирання приміщень, упорядкування   території. 

Хочу відзначити роботу всього нашого колективу. Кожен на своєму робочому місці відповідально ставиться до своїх обов’язків, з любов’ю до наших вихованців, повагою до батьків, турботою до рідного закладу. Завідувач господарством сумлінно виконує свою роботу. Наші сторожі не рахуючись з власним часом дбають про заклад: проводять різні ремонтні роботи,  прибирають територію. Власне, так можна відзначити кожного з наших працівників, бо кожен по-своєму дбає про рідний заклад.  

      На завершення хочу подякувати усім: Богодухівській  міській раді, Управлінню освіти, молоді та спорту Богодухівської міської ради, працівникам ЗДО, батькам наших вихованців за спільну допомогу у забезпеченні функціонування закладу. Обіцяю, що буду надалі працювати над вирішенням проблем садочка, з метою створення комфортних умов для наших дошкільнят і забезпечення їм щасливого мирного майбутнього.

 

 

 

Логін: *

Пароль: *