КЗ "Богодухівський ЗДО №3 "Веселка"
м. Богодухів, Харківська обл.

Старша група

6-7 років - старший дошкільний вік дитини. Це період підготовки до школи, освоєння людських взаємин, час перших творчих відкриттів. Дитина освоює і закріплює навички самообслуговування в побуті, вчиться приймати самостійні рішення.

1. Особливості психофізичного розвитку

Вікові особливості дітей 6-7 років дозволяють успішно взаємодіяти з оточуючими людьми різного віку. Дитина готова приймати і виконувати нові правила спілкування або гри, спокійно сприймає зміну діяльності, проявляє ініціативу. В основі його світосприйняття поки ще лежить власне враження або власний досвід, але поступово малюк все більше спирається на розширений кругозір і наукові поняття.

Діти стають все більш впевненими в собі, усвідомлюють почуття власної гідності, відстоюють особисту точку зору.

У 6-7 років у дітей вже високий рівень розвитку здатності зосередитися не тільки на чомусь дуже цікавому, але і на те, що визначено як «треба» або «важливо». Психологічні особливості цього віку дають можливість користуватися вольовими зусиллями. До 7 років дитина здатна зосереджено виконувати роботу протягом 30-35 хвилин:

  • відповідає на проблемні питання ( «чому?», «як?»);
  • виявляє закономірності;
  • складає розповідь по картинках і придумує продовження і закінчення сюжету;
  • групує предмети, виділяючи домінуючу ознаку;
  • вільно користується промовою на високому рівні розвитку: чистота вимови, інтонаційне оформлення, побудова питань, відповідей, міркувань, чітка звукоімітація, великий запас слів різних тематичних груп.

діти 6-7 років

У цьому віці діти дуже чуйні на оцінки дорослих і уявлення про себе формують через думки оточуючих. Тому психологічні умови спілкування дуже важливі для формування і розвитку рівня самооцінки дитини.

 

 

2. Готуємося до школи

Більшість батьків вважають, що готовність дитини до школи визначається рівнем інтелектуального розвитку: ступенем навченості читати, писати, рахувати. Це велика помилка. Навички читання і рахунки, безумовно, дуже важливі, але, перш за все, треба оцінювати рівень фізичного розвитку та психологічні особливості майбутнього першокласника.

Чітко дотримуваний режим дня, здоровий спосіб життя, загартовування, рухливі ігри на свіжому повітрі, раціональне харчування - все це є запорукою хорошого фізичного розвитку дитини та підготовки його організму до нових фізичних психологічних навантажень шкільного життя.

Формування належної мотивації у майбутнього школяра теж дуже важливо. Старші члени родини повинні розвивати і підтримувати позитивні прагнення дитини: піти в школу - значить стати дорослішим, бути самостійним, багато чого довідатися і багато чому навчитися. Доносьте до дитини, що навчання в школі - це не тільки праця, а й нові враження, друзі, можливість заявити про себе та свої досягнення.

У зв'язку з цим виховуйте в дитині толерантність і тактовність, повагу до успіхів інших і вміння співчувати. Одночасно розвивайте наполегливість, допитливість, силу волі. Ці дуже складні психологічні процеси виховання повинні бути для дитини природними і системними. Поступово пізнавальний інтерес повинен почати переважати над ігровим.

ігри для дітей 6-7 років

До 6-7 років дитина повинна бути досить самостійною і відповідальною: запам'ятовувати завдання і доручення і прагнути їх обов'язково виконати, контролювати стан і наявність своїх речей, вміти зібрати необхідні речі, самостійно стежити за своїм зовнішнім виглядом, тримати в чистоті особисті речі, дотримуватися правил особистої гігієни.

3. На допомогу батькам

  • Головна батьківська задача - бути помічником майбутнього школяра. Приймаючи важливі рішення, пов'язані з вибором школи, спортивної секції або гуртка естетичного розвитку, враховувати бажання і враження дитини.
  • Грамотно вибудувати режим дня, розумно поєднуючи відпочинок з інтелектуальними та фізичними навантаженнями.
  • Не вимагати самостійності, а допомагати ставати самостійним, формувати навички побуту і самообслуговування.
  • Не порівнюйте досягнення і невдачі дитини з результатами інших дітей. Формуйте позитивну самооцінку.
  • Більше читайте разом з дитиною, заучуйте напам'ять вірші, обговорюйте прочитане.
  • Спостерігайте з дітьми за природними явищами. Обумовлюйте особливості погоди, часу доби, пори року. Акцентуйте увагу на зовнішні зміни предметів живої природи.

Вік дітей 6-7 років - один з переломних періодів у розвитку людини. Батькам потрібно враховувати психологічні і фізичні зміни дітей, вибудовуючи відносини в родині. Перед вами особистість і індивідуальність, що потребує підтримки і опори.

 

Логін: *

Пароль: *